Чи потрібен поліс ОСЦПВ при купівлі уживаного транспортного засобу

За статистикою на рік в середньому на українських дорогах трапляється близько 160 тисяч дорожньо-транспортних подій. Неможливо бути впевненим, що саме вам вдасться уникнути аварії. Тому у сучасних реаліях оформлення поліса ОСЦПВ – чи не єдиний спосіб отримати збиток потерпілому в ДТП.

Автоцивілка обов’язкова для усіх ТЗ. Цей поліс заощаджує гроші винуватцю аварії. Компанія-страховик бере на себе витрати, пов’язані зі збитками потерпілих. Мається на увазі:

  • відновлення нерухомості;
  • ремонт автомобіля;
  • лікування у разі завдання шкоди здоров’ю.

Також цей документ дозволяє відшкодувати збитки, якщо вони були заподіяні водієм або автомобілем, що не був застрахований.

Як відбувається оформлення страхового полісу

На даний момент кожен, хто купує автомобіль, має застрахувати його. Без поліса ОСЦПВ заборонено керувати машиною.

На вартість страховки впливають різні чинники, в тому числі марка автомобілю, його технічні характеристики, наявність пільг і таке інше.

Поліс можна придбати в офісі страхової компанії або через інтернет. У разі придбання онлайн не потрібно навіть виходити з дому. Достатньо вказати при оформленні характеристики автомобілю та час дії полісу.

Чи потрібен поліс при купівлі уживаного транспортного засобу

Купівля не нової машини – справа звичайна. Один з головних критеріїв вибору – помірна вартість автомобіля. Якщо у попереднього власника був поліс, у наступного може виникнути питання щодо його повторного оформлення.

Деякі автомобілісти можуть продавати своє авто з полісом у разі, якщо його термін ще не пройшов. Тоді колишній автовласник передає машину зі страховкою під час оформлення.

Якщо продавець хоче придбати нову машину, він може анулювати страховку з можливістю перенесення залишку. У такому разі договір розривається і одночасно оформлюється новий. У свою чергу покупець оформлює ОСАГО на своє ім’я.

Такий метод працює, якщо по страховці не було ніяких виплат. Він досить зручний для автовласників, що продають машину та відразу купують нову.

Ще один метод – розірвання контракту, після якого виплачують залишок готівкою. Клієнт страхової має право повернути кошти за дні, що він не використав. Це може бути актуально для водіїв, що продають авто, проте не планують купувати нове. Отримати залишок коштів також можливо тільки у разі, якщо не було компенсації по страховці. У іншому випадку страхова компанія має право відняти від відшкодувань невиплачену суму.

You may also like...