Як вчитися на помилках в покері

Будь-початківець гравець в онлайн покер повинен прагнути до того, щоб не допускати помилок в своїй грі. Це правильний підхід, але, тим не менш, ви повинні знати, що повністю викорінити помилки зі своєї гри не вдається нікому. Навіть найдосвідченіші гравці час від часу здійснюють не оптимальні дії в ході кожної сесії і це цілком нормально. Люди це не комп’ютери, тому їх не можна запрограмувати на ідеальну гру і найточніші розрахунки в покері. Помилки — частина гри в покер і важливо пам’ятати, що, забираючи наші кошти, вони приносять (ну, або повинні приносити) неоціненний досвід, який стане в нагоді в наступних ігрових сесіях.

Тому вірним підходом буде прагнути до того, щоб звести кількість помилок до мінімуму, а з виникаючих помилок намагатися витягувати якомога більше корисних знань.

У даній статті ми розповімо про те, які бувають помилки в покері, і про те, як їх виправляти і вчитися з їхньою допомогою.

Злість на себе і частка відчаю — ось ті емоції, які з’являються після того, як Ви програєте свої кошти (фішки). В результаті Ви починаєте лаяти себе або свого опонента, розумієте, що у Вас недостатньо досвіду або опоненту просто пощастило і він вас переїхав, і занурюєтеся в тільт. А хто в дійсності зробив помилку в розіграші? Як це дізнатися?

Є одна чудова негласна теорема покеру, в якій мовиться: «Не важливо, виграли ви роздачу або програли її, вважайте, що ви накосячілі».

Насправді, дуже часто так і відбувається. Просто початківці гравці в покер вважають, що вони вміють грати добре і зробили все правильно, а ось опонент «не повинен був заходити з цією рукою в роздачу». Це дуже поширена відмовка з боку слабких гравців, які переграють свої руки. Вони не тільки не розбираються в концепції відносної сили руки в покері, але часто не звертають уваги на позиційну перевагу за столом, і взагалі мають погане уявлення про різні тактики і стратегічних прийомів гри в покер. Найчастіше вони думають, що вивчити правила покеру досить для того, щоб вигравати. Але вони дуже глибоко помиляються. Щось ми відійшли від теми …

Отже, ми пропонуємо в кожної програної або виграної вами роздачі поглянути на неї з іншого боку і вважати, що в будь-який роздачі ви помилилися (в абсолютній більшості випадків так і буде — до тих пір, поки ви не навчитеся грати на не погано рівні). Той факт, що Ви помилилися, говорить про те, що Вам є куди рости і, якщо Ви розберете момент з помилкою і «намотаєте на вус», то в подальшому такого з Вами не станеться і Ви будете грати краще. Кожна помилка наочно показує, що в покері є речі, яких ми не знаємо, а значить їм можна навчитися.

Ставтеся до помилок з позитивом, адже злість ніяк не поліпшить Вашу гру, не поверне програні фішки, а лише зажене в тільт, після чого Ви вже не зможете якісно закінчити сесію.

Зробивши помилку, скажіть собі: «Зараз я зробив помилку, але я запам’ятаю цей момент і врахую це наступного разу». Також радимо Вам помітити цю роздачу і детально розібрати і проаналізувати її після сесії.

Типи помилок в покері

Всі помилки в покері можна розділити на два типи: технічні і психологічні. До першого типу помилок відносяться такі ситуації, коли, наприклад, гравець неправильно порахував аути і / або шанси банку і в результаті зробив колл не по шансам. Тобто він був упевнений, що все робить правильно, але підкачала технічна складова.

До другого типу відносяться ситуації, коли гравець навмисно скоює неправильні дії. Наприклад, він знає, що має тільки три ауту для перемоги на рівері і його шанси дуже малі, але все одно робить колл.

Незалежно від типу помилки після сесії їх обов’язково необхідно розглядати і аналізувати в індивідуальному порядку. Для зменшення технічних помилок потрібно попрацювати над уважністю і концентрацією, можливо, трохи вкоротити сесію, якщо Ви втомлюєтеся задовго до її кінця.

Щоб звести до мінімуму психологічні помилки, необхідно дати собі чітко зрозуміти, в яких ситуаціях потрібно грати одним чином, а в яких інакше. Ваш ліміт обов’язково підкоритися Вам, якщо строго слідувати простим правилам. Психологічні помилки, також як і технічні, можуть відбуватися через вплив тільта. Ви стаєте завантаженим і абстрактним і часто не помічаєте, що творите дурниці.

Щоб виявити технічні помилки досить поглянути на історію рук минулої сесії, тут нічого складного немає. А ось виявити психологічні помилки буває набагато складніше. Є кілька способів це зробити:

  • Для початку подумайте, які проблеми з Вашої реальному житті можуть впливати на Вас під час ігрової сесії? Якщо в даний відрізок часу Ви багато втомлюєтеся або схильні до всякого роду переживань, краще зробіть паузу і не грайте.
  • Можливо, деякі риси Вашого характеру можуть негативно впливати на гру. Наприклад, Вас дуже легко вивести з себе, тому Ви швидко і часто впадаєте в тільт.
  • Запишіть свою сесію на відео, щоб не тільки розібрати помилки, але і простежити, скільки часу Вам потрібно для прийняття того чи іншого рішення. Правда, є одне «але»: під час запису, Ви, звісно ж, про неї знаєте і починаєте грати більш виважено. Це відбувається на підсвідомому рівні, адже Ви знаєте, що після сесії будете дивитися відео і перевіряти самого себе.

Розставляйте пріоритети

При роботі над помилками розставляйте пріоритети. Спочатку пробуйте викорінити ті, що трапляються найчастіше і забирають найбільшу кількість грошей. Немає сенсу розпорошуватися на дрібні проблеми, коли велика постійно дає про себе знати.

В даному випадку Вам може допомогти знайомий, який також захоплюється покером. З ним Ви можете розбирати помилки один одного і обговорювати їх. Якщо такої людини немає, обов’язково спілкуйтеся на покерних форумах, так як чужий досвід обов’язково стати в нагоді. Пам’ятайте: краще вчитися на чужих помилках, ніж на своїх. Однак, це не означає, що своїх помилок вдасться повністю уникнути.

You may also like...