Як зберегти репродуктивне здоров’я чоловіка: 5 порад

За статистикою ВООЗ, у чотирьох із 10 випадків неможливість зачаття дитини спричинена захворюваннями репродуктивного здоров’я чоловіка. Чоловіче безпліддя проявляється кількісною чи якісною зміною сперматозоїдів, що унеможливлює запліднення яйцеклітини.

Консультація уролога допоможе встановити точний діагноз, а правильно обрана терапія у більшості випадків показує високий рівень ефективності. Але попередити проблему – завжди легше, ніж лікувати. Ось 5 простих рекомендацій, які допоможуть зберегти статеву та репродуктивну функцію.

Причини чоловічого безпліддя

Неправильний спосіб життя, нехтування профілактичними оглядами, шкідливі звички, несприятлива екологічна ситуація – все це впливає на стан чоловічого організму. До найпоширеніших причин чоловічого безпліддя належать:

  • порушення ендокринної системи;

  • варикоцеле;

  • вроджені аномалії;

  • інфекційні захворювання;

  • запалення простати та сечоводів тощо.

Діагностика чоловічого безпліддя базується насамперед на оцінці життєздатності сперматозоїдів, тому важливим дослідженням є спермограма. Щоб зберегти чоловіче здоров’я, досвідчений лікар андролог порадить виконати 5 простих кроків.

Скоригуйте спосіб життя

Виключіть вплив будь-яких негативних факторів навколишнього середовища, особливо це стосується опромінення, роботи на шкідливих виробництвах, різких перепадів температури тощо.

Позбавтеся шкідливих звичок

Щоб відчути радість батьківства, треба відмовитися від паління, вживання наркотичних засобів і алкоголю. Це негативні фактори, які суттєво впливають на можливість зачаття.

Ведіть активний спосіб життя

Ведіть активний спосіб життя, більше рухайтесь, слідкуйте за вагою, займайтеся спортом. Лікарі радять більше прогулянок на свіжому повітрі та помірну фізичну активність декілька разів на тиждень.

Правильне харчування

Погіршення якості сперми спеціалісти спостерігають на тільки у чоловіків з ожирінням, а й у струнких представників сильної статі, які харчуються неправильно. Зменште кількість трансжирів, жирних молочних продуктів, збагатіть раціон морепродуктами із корисними поліненасиченими жирними кислотами та зеленими овочами (броколі, шпинат).

Мінімізуйте стреси

Стресові ситуації негативно впливають на репродуктивне здоров’я. Мінімізуйте їхню дію – краще спрямуйте енергію, сили та час на активізацію сексуального життя.

Чоловіче безпліддя – така ж поширена проблема, як і жіноче. Але з правильним підходом до життя та під наглядом досвідченого лікаря захворювання можна подолати. У клініці генетики репродукції «Вікторія» працюють досвідчені андрологи, які точно поставлять діагноз і доберуть оптимальну схему лікування. Записуйтесь на консультацію до уролога – це перший крок на шляху до батьківства.

You may also like...