Нотаріальні послуги та їх відмінність від юридичних

Нотаріус — це особа, яка призначається міністром юстиції і виконує функцію суспільної довіри. З формальної точки зору нотаріус не надає жодних послуг — на відміну, наприклад, від солісітора або присяжного повіреного, — але, як і суди, він здійснює юридичну діяльність. З іншого боку, це зазвичай називається наданням певних послуг нотаріусом. Так що це за послуги?

Іноді документ — наприклад, договір купівлі-продажу нерухомості — підлягає нотаріальному посвідченню відповідно до закону. Іноді також трапляється, що зацікавлені сторони бажають (але не зобов’язані) присвоїти йому такий статус. Нотаріус надає документу офіційний характер, тому оскаржити його набагато складніше.

Однак, як ви зрозуміли, послуги, які надає нотаріус, не можна називати «юридичними». На відміну від останніх, послуги нотаріуса більш правильно називати нотаріальними. Юридичні ж послуги надаються іншими фахівцями в сфері права — юристами та адвокатами, і вони мають іншу специфіку і спрямованість. Далі за посиланням, наприклад, можна подивитися класичний приклад надання саме юридичних послуг, що надаються адвокатською компанією https://alvaprivacy.ua/ua.

Акти і повноваження

Однією з основних нотаріальних послуг є підготовка нотаріальних актів. Однак нотаріус також може підготувати різні типи сертифікатів, такі як, наприклад, посвідчений підпис. Ви також можете нотаріально завірити дату пред’явлення документа або його копії до оригіналу.

Нотаріально завірені документи щодо спадкування, тобто документи із зазначенням спадкоємців і їх часток у спадщині (або записи про віндикації, зроблені спадкодавцем), можуть розглядатися як окреме питання. Такі акти замінюють рішення суду про підтвердження прийняття спадщини. Варто знати, що нотаріус також може виконувати дії, пов’язані з Європейським свідоцтвом про правонаступництво.

Виписки та протоколи, оформлення документів

У його інші завдання входить доставка декларацій, підготовка протестів щодо переказних векселів та чеків, а також складання протоколів. Остання послуга надається, наприклад, в разі проведення аукціонів, хід яких повинен бути задокументований, або зборів комерційних юридичних компаній.

Крім того, нотаріус може робити копії, виписки та витяги з документів і часто за запитом сторін надає юридичну допомогу в їх створенні, в оформленні, зокрема, актів, угод, декларацій, заповітів, а також спільно з юристами або адвокатами в підготовці шлюбних договорів і контрактів https://alvaprivacy.ua/ua/poslugi/family/skladannya-shlyubnogo-dogovoru.

Зберігання цінних документів

Наостанок варто відзначити, що багато людей користуються послугами нотаріальних контор зовсім по-іншому. Що ж, нотаріусу можна доручити зберігання цінних документів, цінних паперів та навіть грошей або належним чином захищених носіїв ІТ-даних.

Також корисно знати, що нотаріус зобов’язаний надавати пояснення про нотаріальні дії, які він виконує. Контроль за належним виконанням нотаріусом своїх обов’язків здійснюють, так звані, нотаріальні збори, повноваження яких визначені у відповідній постанові міністра юстиції.

You may also like...