Як обчислити ціну деревини на електронних торгах

У всі часи саме деревина вважалася одним з якісніших, натуральних, безпечних і красивих будівельних матеріалів. На сьогодні лісоматеріали не втратили своєї популярності завдяки естетичним і екологічним властивостям, надійності та довговічності. Як правило, у виробництві меблів, будь-яких предметів інтер’єру, будівельних матеріалів та іншого використовуються добірні види деревини. Що стосується продажу даної сировини, відповідно до законодавства України, реалізувати деревину доступно виключно на спец платформах, таких як Prozorro. Потрапити на даний ресурс ви зможете через спеціальні акредитовані майданчики. Далі буде розглянуто, як вирахувати вартість лісоматеріалу.

Як дізнатися ціну лісоматеріалу

Вартість дерева може змінюватися, точну ціну певного типу лісоматеріалу можна дізнатися безпосередньо на електронних торговельних майданчиках. Для цього слід зареєструватися на обраній платформі, створивши власний обліковий запис. Якщо ви ще не визначилися з акредитованим майданчиком, переходите за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/drevesina-lipy-i-ee-tsena-na-auktsionah-ooo-ukrainskaya-energeti/ . Це максимально прозора біржа, де можна дізнатися актуальну ціну на лісоматеріали. Також на даному майданчику доступно підписатися на інформаційну розсилку, щоб бути в курсі всіх електронних торгів, які стосуються деревини.

Що стосовно ціноутворення, головною групою пиломатеріалів вважають ділову деревину – сировину, придатну для промислового перероблення (дерево придатне для технологічних потреб, і дрова сюди не відносяться). З даної сировини можна виготовляти різні вироби та конструкції, які будуть корисні як в будівництві, так і в побуті. 

У торгах бере участь деревина листяних і хвойних порід. В середньому лісоматеріал хвойних порід коштує близько 830 гривень за кубометр, листяних – приблизно від 630 гривень. Якщо лісоматеріали з листяних порід відрізняються високою якістю (дуб, ясен), вони можуть коштувати дорожче.

Як розраховується вартість лісоматеріалів

Перш ніж встановлюється вартість деревини, до уваги беруться її основні характеристики. 

А саме:

  • довжина ствола;
  • стан ядра;
  • забарвлення і т. д.

Існує безліч інших факторів, що впливають на вартість пиломатеріалу. 

Серед них:

  • якість сировини;
  • загальний об’єм пиломатеріалів в обраному лоті;
  • затребуваність, рівень попиту;
  • дефекти деревини (наявність або відсутність) тощо.

Щоб правильно розрахувати вартість деревини, слід ознайомитися з лотом, побачити розцінки за один кубометр, а потім помножити дану цифру на загальну кількість. Так, наприклад, якщо постачальник пропонує сосну за ціною 845 гривень за 1 кубометр, то весь лот об’ємом у 200 кубів буде коштувати 169 000 тисяч гривень. Крім того, слід пам’ятати, що електронні торги ведуться за принципом аукціону, тому в результаті підсумкова ціна може відрізнятися від початкової. Цілком ймовірно, що в процесі, коли кожен з учасників буде робити ставки пропонуючи свою ціну, вартість відчутно зросте.

You may also like...