Що таке хостинг?

Питання про те, що таке хостинг, і за якими технічними критеріями його вибирати під написаний сайт, постає перед багатьма розробниками. Причому це питання з кожним днем ​​дедалі більше стає актуальним.

Стрімкі новачки, які займаються розробкою сайтів і бажають досягти найбільших вершин в галузі веб-технологій, задаються питаннями, на які не можуть знайти відповіді. Насправді відповідь проста: не там шукаєш, або неправильно ставиш питання. Класичний приклад розробників-початківців: вони вважають, що якщо написання сайту відбувається під операційною системою Windows, то розміщувати його треба на Windows-хостингу. Насправді вибір хостингу має завжди ґрунтуватися на реальних аргументах, а не міфах рекламодавців, які працюють на хостерів. Гіпертекстові сторінки вашого сайту можуть створюватися на Linux і добре працювати під Windows і навпаки – це питання давно відоме. Рішення щодо вибору хостинг платформи подальшого розміщення вашого сайту має бути правильно осмислене та прийняте ґрунтуючись лише на технічних умовах та особливостях.

Якщо сторінки вашого сайту не використовують динамічний код, а мають суто статичний характер, то проблем прочитати вашу сторінку у браузера не виникне ні на одному з веб-серверів. Як правило, це сторінки, які написані на HTML, CSS та можливо із застосуванням JavaScript. Ці мови належать до групи клієнтських сценаріїв і якість їхньої роботи залежить лише від можливостей браузера. Інша справа, якщо сторінка має динамічний характер і передбачає постійне звернення до сервера баз даних, наприклад, кошик, реєстр даних про клієнтів або співробітників, чат, форум та ін. ASP. Поява такого роду продуктів спричинило встановлення додаткового ПЗ на серверах хостингових компаній на базі Linux і Windows операційних систем.

Написання сайтів із застосуванням ASP технологій стає значно актуальнішим, і якщо вас можна віднести до цієї групи, то однозначно вибір зупиниться на Windows-хостингу. Чому так? Продукт ASP належить корпорації Microsoft, отже технологія зможе функціонувати лише під керуванням Windows 2003/2008 Server. Інші технології динамічного програмування, такі як Perl, PHP та інші, є в якомусь сенсі універсальними і можуть працювати повноцінно на обох системах. Якщо говорити про стабільність роботи сайту, то вибір схиляється у бік Linux системи частіше через те, що серед її прихильників існує така думка: ступінь захисту інформації на Unix набагато вище, ніж у Windows, плюс до того ж вона безкоштовна. Проте будь-яка компанія, яка надає послуги хостингу, фінансує підтримку серверів у працездатному стані, у тому числі й працюючих на Linux. Тому платити за розміщення сайту вам доведеться в будь-якому випадку, якщо, звичайно, вибір не зупиниться на безкоштовному хостингу.

Як правило, паралельно з розміщенням сайтів доведеться мати справу з таким питанням, як реєстрація доменів. Вибір правильного домену може принести вам великий успіх. Всесвітня павутина, як велика інформаційна енциклопедія, і в ній для того, щоб знайти швидко певну статтю, що цікавить нас, придумали зміст з номерами сторінок, так і тут кожен сайт має свою унікальну адресу – доменне ім’я. Під реєстрацією доменного імені передбачається зіставлення IP-адреси з доменним ім’ям, що дає можливість вільного відвідування вашого сайту відвідувачами з усього світу. Напевно, ніхто сперечатися не буде, що чим коротша і асоціативніша назва сайту з його вмістом, тим простіше його запам’ятати, і виглядає вона набагато солідніше.

You may also like...