Навіщо, коли та як індексувати журнали у Scopus

Це провідний індексатор наукових досліджень із вражаючою глобальною читацькою аудиторією, яка активно вітає нових учасників — звісно, якщо вони відповідають суворим критеріям!

Індексація Scopus

Повертаючись до основ, подання заявки на додавання публікованих вами журналів до баз даних реферування та індексування — один з найкращих кроків, які ви можете зробити, щоб охопити більше читачів, авторів, бібліотекарів, викладачів і не тільки. Додавання журналів у загальновідомі загальні та дисциплінарні індекси допомагає підвищити їхній академічний статус та вплив, що, у свою чергу, може покращити шанси цитування їхніх статей. Крім того, багато індексів надають дані про кількість цитувань та читацької аудиторії для контенту, що охоплюється ними, що полегшує журналам та їх авторам відстеження впливу статей з часом.

Вирішіть, чи підходить вам Scopus

Як згадувалося вище, додавання журналів до бази даних Scopus https://statti.in.ua/ дає безліч переваг. На додаток до широкого охоплення контенту, що охоплює практично всі теми, Scopus відомий своїм високим рівнем академічної суворості, включаючи щорічний процес переоцінки журналів, який журналу потрібно як «стимул для збереження високої якості контенту». Scopus також надає широкий спектр показників для проіндексованого контенту, у тому числі:

  • Метрики на рівні журналу, такі як Citescore, який публікує щорічну оцінку впливу та щомісяця оновлює інформацію про те, як справи в даний час для кожного з проіндексованих видань за допомогою CiteScore Tracker.
  • Метрики на рівні статей, такі як PlumX, який аналізує, як читачі реагують на контент у ширшому онлайн-контексті (наприклад, через твіти, блоги, посилання на Вікіпедію тощо).
  • Метрики на рівні авторів, такі як h-індекс, метою якого є забезпечити об’єктивну оцінку загального впливу історій публікацій окремих авторів.

Тим не менш, Scopus надає безкоштовний доступ до деяких функцій для користувачів без підписки через Scopus Preview, включаючи можливості пошуку цитування та доступу до історій публікацій авторів.

Працюючи над розробкою стратегії індексування, обов’язково враховуйте різні цілі щодо виявлення та впливу журналів та складіть план ітеративних дій на їх основі. Неможливо додати будь-який заголовок відразу до всіх покажчиків у вашому списку, тому віддайте перевагу тим, які допоможуть вам в першу чергу досягти ваших основних цілей, та розвивайте їх.

Повертаючись безпосередньо до журналів відкритого доступу, дуже важливо думати про охоплення та доступність різних сервісів виявлення, коли ви вирішуєте, куди подати заявку. Це не означає, що журнали відкритого доступу не повинні застосовуватися до підписних індексів, таких як Scopus (звісно, індексація Scopus значно розширює доступ до контенту), а скоріше до того, що безкоштовно доступні сервіси виявлення можуть бути найкращим місцем для просування безперешкодного доступу до контенту.

You may also like...